pre Loader
Warsztaty szkoleniowe „Poznaj Autyzm!” w Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim odbyły się ramach naszej kampanii społecznej „Stop Przemocy!” #przyjazniedlaautyzmu.
Nasza samorzecznika Ola Wilińska wraz z samorzecznikiem Szymonem Błaszczykiem, reprezentowali Klub Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team Włocławek i okolice.
Rada pedagogiczna z nieskrywanym zaciekawieniem wysłuchała prelekcji o doświadczeniach edukacyjnych i życiowych z perspektywy ucznia/uczennicy w spektrum autyzmu z własnymi potrzebami edukacyjnymi.
Ania Wilinska – mama Oli przedstawiła drogę, którą musiała przejść od chwili diagnozy, przez krętą, niełatwą ścieżkę edukacyjno – terapeutyczną do chwili obecnej.
Podczas warsztatów Agata Podlasin przedstawiła i wyjaśniła przepisy prawa oświatowego dotyczące kształcenia specjalnego osób w spektrum autyzmu, a także formy pomocy, którą powinny gwarantować placówki edukacyjne.
O szczególnych potrzebach uczniów w spektrum autyzmu i szacunku do człowieka z niepełnosprawnościami, kompetencjach miękkich, o potrzebie komunikacji empatycznej pedagogów specjalnych mówiła Izabela Piotrowska z naszej Fundacji.
Dziękujemy za przemiłe przyjęcie i przyjazną przestrzeń 🍀♥️
STOP przemocy ❗
Kampania społeczna objęta Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.