Piotr „Kocur” Bartoszewicz – „Różni w potrzebach. Równi w prawach” Jako samorzecznik od lat staram się prezentować światu naszą neuroróżnorodność z perspektywy silnych stron. Nie godzę się na dyskryminację osób autystycznych oraz uznawanie nas za niezdolnych do decydowania o swoim losie.Osobiście miewam trudności w wielu codziennych sprawach, ale nadrabiam w innych, ambitniejszych dziedzinach życia związanych z moimi pasjami i predyspozycjami.W przeszłości często byłem odrzucany lub wręcz atakowany przez rówieśników z powodu swojej inności, jednak poczucie misji dawało mi siłę, by nie poddać
Podsumowanie cyklu warsztatów „Czule o Łodzi” w Muzeum Miasta Łodzi – 22 marca 2026 🏛 W niedzielne popołudnie ponownie gościliśmy w Muzeum Miasta Łodzi, współtworząc finałową odsłonę warsztatów z cyklu „Czule o Łodzi”, projektu stworzonego z myślą o osobach chcących poznać miasto w sposób czuły, nieoczywisty, a przede wszystkim dostępny dla każdego. Rozpoczęliśmy od zwiedzania wystawy stałej „Łódź w Europie. Europa w Łodzi. Ziemia obiecana wczoraj i dziś” zlokalizowanej w Pałacu Izraela Poznańskiego. Fragment ekspozycji „Metropolia” był tłem dialogu o przeszłości i
Spotkanie Klubu Świadomej Młodzieży – 14 marca 2026 Sobotnie warsztaty w naszej przestrzeni wolności – „empaTiA” – wypełniła niezwykła energia, dająca nam napęd na cały tydzień! 🚀 Wszystko to za sprawą inspirujących gości i ważnych tematów, które podjęliśmy. Warsztaty z Tomkiem Bilickim Po przerwie z radością spotkaliśmy się z naszym przyjacielem – Tomkiem Bilickim, który poprowadził dla nas warsztaty o autorytetach: „Dzień liczby Pi – Kto jest dla Ciebie ważny? Kim jest Twój »człowiek-inspirator« i »człowiek – plasterek«?” Spotkanie rozpoczęliśmy od bardzo osobistych kwestii
Spotkanie Podzespołu ds. dzieci i młodzieży przy Radzie ds. rozwiązywania problemu bezdomności w Łodzi – 9 marca 2026. Z poczuciem odpowiedzialności i wyróżnienia przyjęliśmy rolę współgospodarza marcowego spotkania Podzespołu ds. dzieci i młodzieży przy Radzie ds. rozwiązywania problemu bezdomności w Łodzi. W dniu 9 marca, wraz z przedstawicielami Łódzkiej Fundacji „Trampolina”, gościliśmy w naszej siedzibie „empaTiA” przedstawicieli miejscowych instytucji i organizacji wspierających młodzież oraz młodych dorosłych w kryzysie. Naszą społeczność reprezentował silny zespół w składzie: Ewelina Błachowicz, Sylwia Oset, Michał Awin oraz







