pre Loader

„Porozumienie bez przemocy” – warsztat z Natalią Dziąg

Wczoraj w Klubie Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team odbył się kolejny warsztat z cyklu „Porozumienie bez przemocy”. Spotkanie poprowadziła nasz przyjaciółka Natalia Dziąg – youthworkerka, rzeczniczka osób w kryzysie bezdomności, założycielka Fundacja „Niestereotypowi” oraz trenerka pracująca w nurcie towarzyszenia i partycypacji. W przyjaznej przestrzeni Fundacja Autism Team„empaTiA” w Łodzi mieliśmy okazję przyjrzeć się temu, jak budować relacje oparte na empatii, wzajemnym zrozumieniu i szacunku. Podczas warsztatów rozmawialiśmy o: • obiektywnym obserwowaniu sytuacji bez oceniania i krytyki, • rozpoznawaniu oraz

Praktyczne narzędzia komunikacji empatii – warsztat z Natalią Dziąg

Za nami kolejne wyjątkowe spotkanie z Natalia Dziąg z Fundacja „Niestereotypowi”, która z ogromnym wyczuciem towarzyszy nam w budowaniu uważności w codziennych relacjach. W przyjaznych przestrzeniach „empaTiA” warszatutujemy poruszając tematy dla nas szczególnie ważne. Tym razem skupiliśmy się na praktycznych narzędziach komunikacji empatii. Podczas warsztatów uczyliśmy się, jak słuchać swoich potrzeb i jasno o nich mówić; jak rozpoznawać i nazywać trudne emocje; jak rozwiązywać konflikty bez szukania winnych; jak budować mosty zamiast murów w relacjach z bliskimi. To był czas pełen głębokich

„Porozumienie bez Przemocy” Warsztat – komunikacja oparta na empatii.

Podczas kolejnego spotkania Klubu Świadomej Młodzieży w Łodzi. W przestrzeni empaTiA, uczestnicy wzięli udział w warsztatach z cyklu „Porozumienie bez Przemocy”, które poprowadziła Natalia Dziąg z Fundacja „Niestereotypowi”. Tematem spotkania była komunikacja oparta na empatii, zrozumieniu i szacunku wobec siebie i innych. Uczestnicy poznawali założenia Porozumienia bez Przemocy (NVC) stworzonego przez Marshalla Rosenberga, a także metaforę Żyrafy i Szakala, obrazującą dwa różne sposoby reagowania i komunikowania się w trudnych sytuacjach. Podczas warsztatu skupiliśmy się na: – obiektywnym spojrzeniu na sytuację zamiast oceniania i

Natalia Dziąg powołana do Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem!

Rekomendowana przez nas Natalia Dziąg została powołana do Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem IV Kadencji – ogólnopolskiego organu dialogu obywatelskiego, który łączy przedstawicieli instytucji publicznych i środowisk młodzieżowych z całej Polski.Radujemy się bardzo, gdyż kwestie samostanowienia, obywatelskości i partycypacji osób młodych są dla nas szczególnie ważne. Natalia jest niezwykle skuteczna w działaniach na rzecz poprawy jakości życia młodzieży. Każdego człowieka. Bez wyjątku. Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem to ciało opiniodawczo-doradcze działające przy Przewodniczącym Komitetu do spraw Pożytku Publicznego. Natalio gratulujemy.