Za nami kolejne wyjątkowe spotkanie z Natalia Dziąg z Fundacja „Niestereotypowi”, która z ogromnym wyczuciem towarzyszy nam w budowaniu uważności w codziennych relacjach. W przyjaznych przestrzeniach „empaTiA” warszatutujemy poruszając tematy dla nas szczególnie ważne. Tym razem skupiliśmy się na praktycznych narzędziach komunikacji empatii. Podczas warsztatów uczyliśmy się, jak słuchać swoich potrzeb i jasno o nich mówić; jak rozpoznawać i nazywać trudne emocje; jak rozwiązywać konflikty bez szukania winnych; jak budować mosty zamiast murów w relacjach z bliskimi. To był czas pełen głębokich
Spotkanie Klubu Świadomej Młodzieży to był prawdziwy samorzeczniczy majstersztyk! Przeprowadziliśmy solidne konsultacje społeczne w ramach Diagnozy i Strategii Młodzieży 2026 Ministerstwo Edukacji Narodowej. Nie wyobrażamy sobie tego dokumentu bez nas – bez uwzględnienia neuroróżnorodności i naszego samorzeczniczego głosu! Po intensywnej pracy przyszedł czas na świętowanie i weekendowy luzik. Świętowaliśmy podwójne urodziny Michała Awina i Bartka Błachowicza. Panowie, jeszcze raz wszystkiego, co najlepsze, całego życia od całej naszej Ekipy. W naszych „przestrzeniach wolności bycia sobą” – empaTii – dzieje się magia. To tutaj rodzą się
Spotkanie Klubu Świadomej Młodzieży – 14 marca 2026 Sobotnie warsztaty w naszej przestrzeni wolności – „empaTiA” – wypełniła niezwykła energia, dająca nam napęd na cały tydzień! 🚀 Wszystko to za sprawą inspirujących gości i ważnych tematów, które podjęliśmy. Warsztaty z Tomkiem Bilickim Po przerwie z radością spotkaliśmy się z naszym przyjacielem – Tomkiem Bilickim, który poprowadził dla nas warsztaty o autorytetach: „Dzień liczby Pi – Kto jest dla Ciebie ważny? Kim jest Twój »człowiek-inspirator« i »człowiek – plasterek«?” Spotkanie rozpoczęliśmy od bardzo osobistych kwestii
Społeczne Pogotowie Interwencyjne Kiedy otwieraliśmy „empaTię” – nowe miejsce na mapie Łodzi – wiedzieliśmy, że potrzeb jest dużo. Jednak rzeczywistość nas przerosła. Dziś słowo o Społecznym Pogotowiu Interwencyjnym Fundacji Autism Team. Telefon nie przestaje dzwonić. Dosłownie! Każdego dnia otrzymujemy średnio 15 NOWYCH zgłoszeń, również w dni wolne i weekendy. To 15 ludzkich historii: walk o orzeczenia, o godne mieszkanie, edukację czy pracę. To skala dla potężnej „fabryki dobra”, a my działamy jako zgrany, ale obciążony do granic zespół pod skrzydłami Sylwii Kowalskiej, która







