pre Loader

Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął przez aklamację Uchwałę w sprawie godności osób z przestrzeni neuroróżnorodności.

21 maja 2026 roku Senat Rzeczypospolitej Polskiej przyjął przez aklamację Uchwałę w sprawie godności osób z przestrzeni neuroróżnorodności. To przełomowy moment, w którym państwo głośno mówi: neuroróżnorodność i niewidoczne niepełnosprawności to nie tylko kwestie medyczne, to przede wszystkim Prawa Człowieka i Godność Osobista. Szczególnie dumni jesteśmy z naszego samorzecznika, Jan Gawroński. Pomysłodawca Klubów Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team i niestrudzony działacz – odebrał treść uchwały z rąk Marszałek Senatu Małgorzata Kidawa-Błońska. W murach Senatu wybrzmiało jego historyczne przemówienie i

Grupa pięciu osób z organizacji społecznych stoi w sali konferencyjnej im. Jacka Kuronia, podczas posiedzenia Podkomisji Stałej ds. Zabezpieczenia Społecznego. W tle widoczne są stoły konferencyjne, krzesła oraz flaga Polski.

Jesteśmy tam, gdzie potrzeba realnych zmian

Staramy się nieustannie nadążać za tempem życia, zachodzącymi zmianami oraz realnymi potrzebami osób, które wspieramy. Coraz trudniej objąć uwagę wszystkich kwestii istotnych dla naszej społeczności, jednak pozostajemy tam, gdzie uważamy, że nasza obecność jest konieczna. 22 stycznia 2026r. uczestniczyliśmy w posiedzeniu Podkomisji Stałej ds. Zabezpieczenia Społecznego w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, podczas którego omawiano zagadnienie wczesnego diagnozowania dzieci rozwijających się w spektrum autyzmu. Jest to temat niezwykle palący wymagający systemowych i dobrze zaplanowanych rozwiązań. Za szczególnie istotne uznajemy poszerzenie bilansu dwulatka